Форум за туризъм и пътешествия

Форум на портал "Нашето отечество България"
Дата и час: 10 Юли 2020 15:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Почистване на връх Ботев в НП"Централен Балкан"
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008 14:28 

Радвам се, че първата тема в този под форум е по случай едно успешно начинание родено от партньорството между служителите на Национален парк”Централен Балкан” и любителите на офроуда в България.
Първата среща на хижа „Тъжа” , както и акцията на връх „Ботев” показаха , че когато има диалог и взаимно уважение нещата се получават и всички имат полза.
За мен беше важно да се убедя, че голяма част от вас търсят и предпочитат нормалният и законен начин да се наслаждават на страхотното си хоби.
Искам да благодаря на всички взели участие в акцията на връх „Ботев”, която беше първото ни съвместно начинание и на практика доказа отношението ви към българската природа. Надявам се това събитие и подобните такива за в бъдеще да променят „имиджа „ ви на хора, които имат безотговорно отношение към българската природа.
Но най- вече се надявам вие самите да сте убедени в това, че трябва да се спазват правилата не само когато има подобни акции а винаги, когато сте сред природата и когато останалите от групата ви искат да тръгнат по туристическата маркировка!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Почистване на връх Ботев в НП"Централен Балкан"
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2008 15:09 
Администратор
Аватар

Тук е мястото да кажа, че аз като притежател на високопроходим автомобил съм горд да съм участник във форум http://www.offroad-bulgaria.com/, който обединява любители на офроуда не само от България. В този форум се организират мащабни акции за опазване на нашата природа, почистване на местности /вр. Ботев, яз. Въча и др./. Неведнъж момчетата от http://www.offroad-bulgaria.com/ с риск за себе си са възпрепятствали бракониери и незаконни дървосекачи. Те нямат нищо общо с “онези с джиповете”, които бетонизират и унищожават красотата на родината ни. За всичко това можете да прочетете тук http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=23
Една от целите на “Нашата родина България” е разграничавайки “хората с джиповете” от “онези с джиповете”, да представи този начин за пътешестване и наслада от великолепието на България.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа