Форум за туризъм и пътешествия

Форум на портал "Нашето отечество България"
Дата и час: 25 Яну 2021 02:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблеми с коляното
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2010 17:37 

Здравейте на всички
Понеже темата "Хондромалация на пателата" е заключена, реших да направя нова и аз да потърся някакво мнение по моя проблем с коляното.Аз съм на 27 и имам болки в коляното от доста време. Лекарите ми поставиха диагноза Хондромалация на пателата , но след дълго лечение с хапчета и разни лекарства нямаше промяна, след което отидох при друг спепиалист, който пък ми каза че имам скъсан менискус и ми насрочиха операция която беше на 15 февруари тази година. След операцията, обаче, в епикризата пише Плика Синдром Генус Декстра ...както и да е. Но сега след като минаха няколко месеца не виждам кой знае каква промяна - имам си пак боли в коляното и то доста остри от време на време и по странното което е, че коляното ми пука доста повече и от преди, а от време на време сякаш нещо се закача въре и ми е трудно да си свия крака , като натисна малко повече просто изпуква и се освобождава... Сега не знам вече каква диагноза да очаквам, може ли да получа съвет. Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Проблеми с коляното
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2010 17:43 
Администратор
Аватар

Моля, напишете повече за начина си на живот - какви спортове сте практикувал, практикувате сега, туризъм, евентуално работата Ви свързана ли е с натоварване на коляното - всичко, което може да бъде отнесено към проблема Ви.
Предполагам, че другата седмица ще получите отговор на въпроса си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2010 17:50 

Ами да разбира - се занимавам се активно със спортове. На първо място практикувам скално катерене, много ходене в панината , преходи , трекове .Имах доста дълга кариера във футбола - около 5 години. Работа ми е доста специфична, не е постояна, но поне 1 седница в месеца е свързана с доста голямо физическо натоварване дори и в краката, защото е свързана с качване на високо. Понякога дори карането на кола ми причинява бола в коляното. Забравих да спонена, че проблемното коляно е дясно....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2010 05:48 

Вероятно не сте попаднали на правилното лечебно заведение. Съвременната диагностика на коленни проблеми изисква ядрено-магнитен резонанс, интерпретиран от способен специалист. Препоръчвам артроскопското отделение и отделението по образни изследвания на Военно-медицинска академия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юли 2010 22:46 
Администратор
Аватар

От името на neardark си позволявам да благодаря на Hariton за мнението!!! Горещо съветвам neardark да се съобрази с написаното.
Поради натрупана давност приемам темата за приключена и я заключвам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа