Форум за туризъм и пътешествия

Форум на портал "Нашето отечество България"
Дата и час: 15 Окт 2019 05:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Аушвиц Полша
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2013 02:11 

Здравейте на всичи,
Това е първият ми пост във форума и реших да го посветя на Аушвиц, знам че е нетипично място за пътуване, но аз реших да го посетя миналата година, поради факта че не можех да си обясня каква е причината да има такъв голям интерес към такова мрачно и свързано с мъчения място. Е да кажем на кратко, че след визитата ми установих, че всеки поне веднъж в живота си трябва да отиде там, за да се увери на какви зверски неща е способен човек и може би това ще помогне на всеки да преусмисли собствения си живот. Камповете са точно обратното на предсавата ни за туристическа дестинация, без излиши бутки за съвенири или кафенца на всеки ъгъл, там се потчита паметта на загиналите до такава степен, че на определени места даже е неудачно да си изкараш фотоапарата. Според мен точно и така трябва да бъде, защото иначе щеше да се засегне автентичността на мястото.
Това пътуване до толкова ме грабна, че реших курсовата ми работа да е точно по тази тема, а именно каква е връзката между черният туриъм и Аушбиц. Вярвам, че проекта ще помогне на места свързани с историята да подобрят своя туристически облик и представата за тях в очите на туристите. За да завърша проекта обаче ми трябва малка подкрепа... в момента правя онлайн анкета във връзка с темата и ще оценя всеки който иска да се включи, тя съдържа само 10 въпроса и ще ви отнеме не повече от 5 минути. Анкетата е анонимна и резултатите ще бъдат публикувани в моята дисертация, която с радост бих споделила с всички заинтигувани от темата. Лика за анкетата е http://www.surveymonkey.com/s/DCKYCBW и въпросите са на английски. Ако някой има желание да я попълни, а е проблем езика с радост ще я направя и на български.
Благодаря предварително на всички, които ще допринесат за развитието на този проект, и ще очаквам с нетърпение да споделя резултатите с вас!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа